jagauto.eu

#
#
Brat 14.12.2020

Cons

Motto, które powinno przyświecać wszystkim decyzjom architektonicznym brzmi "tak, jest to możliwe", nawet jeśli nie zawsze jest to oczywiste na pierwszy rzut oka. Chodzi o wolność, tolerancję i integrację. I jak podchodzimy do projektowania zewnętrznego budynków, zwłaszcza w projektowaniu łazienek, szatni i kuchni.

Styl włoski charakteryzuje się wysokim stylem, niskim charakterem i praktycznymi rozwiązaniami. Bardzo różni się od sztywnego stylu, który charakteryzuje amerykańskie wnętrza. Z daleka wydaje nam się, że styl włoski sugeruje więcej elegancji i wyrafinowania, podkreśla spokojne i chłodne elementy. Jednak w praktyce jego elementy są nadal bardzo ważne, ponieważ wskazują na główny nurt stylu włoskiego: minimalizm, adaptacyjność i dynamiczne możliwości.

Na przykład we włoskim stylu nacisk kładzie się na proste formy i proste formy mebli, które są odpowiednio połączone z naciskiem na czystą funkcjonalność i solidną funkcjonalność. Dlatego akcesoria, które zwiększają wystrój wnętrza są opcjonalne, ale zdecydowanie zalecane.

Cons

Styl włoski to przede wszystkim pewna ilość światła i powietrza, dlatego jego elementy mogą być nieco nasycone i akcentuje potrzebę oparcia się na dużej palecie kolorystycznej.

Warto też pamiętać, że to bardzo bezpieczny styl, wymagający niewiele więcej niż tylko przemyślanego doboru kolorów i dodatków.

Co najważniejsze, nie dajmy się przestraszyć czerwieni. Tak naprawdę bez problemu ocieplimy się do koloru, kontrastując go z nieco ciemniejszymi kolorami. Niebieski to jasny kolor, a jego dopełniająca długość fali jest dłuższa niż czerwona. Dlatego w jednobarwnej kolorystyce nie będziemy przytłaczać wnętrza wieloma jasnymi obszarami, skupiając się na tym, co najważniejsze: czystych liniach, prostych kształtach i uporządkowanych aranżacjach.

Szarości, które królują na kolejny sezon, to we wnętrzu synonim nowoczesności, który doskonale łączy się z niemal każdym innym kolorem. Potrafi podkreślić zarówno powagę wnętrza, jak i kontrastować z bardziej intensywnymi kolorami, co tylko podkreśli jego atrakcyjność.

Pastelowe kolory nigdy nie wyszły i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. W wielu kręgach uważane są za kanon projektowania wnętrz. Doskonale oświetlają i optycznie powiększają pomieszczenia, dlatego wiele osób często wykorzystuje je przy malowaniu sypialni czy salonu. Kolorystyka pasteli nada wnętrzu spokój i łagodność, odpręży i ​​napawa optymizmem.

Decydując się na remont wnętrza, nie bój się eksperymentować i wychodzić poza utarte schematy kolorystyczne. Mieszkanie urządzone zgodnie z własnym charakterem i upodobaniami przyniesie nam dużo więcej radości i satysfakcji, a efekty naszej pracy będziemy mogli cieszyć się i być z tego dumni.

Choć kuchnia w wielu przypadkach wciąż jest "sercem" domu, to spora liczba osób kupujących mieszkania lub budujących domy wybiera wariant z małą kuchnią lub przynajmniej taki, który można "wtopić" w tło życia pokój, ta sytuacja ma kilka powodów.

Po pierwsze, wielu z nas na co dzień rezygnuje z gotowania. Lunch spożywamy w godzinach pracy, w stołówce lub w innym lokalu. Dzieci jedzą w szkole. Brak czasu na gotowanie jest jednym z głównych powodów, dla których duże kuchnie stają się zbędne.

Po drugie, jeśli kupujemy mieszkanie w bloku to szkoda, że ​​mamy aneks kuchenny, bo w zamian możemy powiększyć przestrzeń salonu, w której spędzamy dużo więcej czasu.

Rozwiązaniem w projektowaniu kuchni są bardzo popularne ostatnio "wyspy kuchenne". To połączenie miejsca, w którym przygotowuje się i spożywa posiłek. Wyspa zwykle wygląda jak powiększony blat, ze zlewem i wszystkimi niezbędnymi szafkami po jednej stronie i krzesłami po drugiej. Umieszczając "wyspę kuchenną" na granicy salonu i kuchni oszczędzamy przestrzeń, która w innym przypadku musiałaby zostać przeznaczona na stół.

Jeśli chodzi o "wtapianie" kuchni w tło salonu, to obecnie mamy sporo takich rozwiązań. Dobry architekt potrafi zaaranżować wnętrze salonu i kuchni w taki sposób, że mamy wrażenie, że jest to jedno pomieszczenie. Meble kuchenne utrzymane są w tej samej tonacji i kształcie, co meble do salonu. Kuchnia jest oczywiście otwarta, a jej charakterystyczne wyposażenie, takie jak lodówka czy zmywarka, ukryte jest we wspomnianych meblach. Dzięki temu nie zakłócają estetyki kuchni połączonej z salonem.

Oczywiście bardzo ważne są akcesoria do wystroju kuchni. Jeśli nie chcemy, aby kuchnia znacząco różniła się od salonu, spróbuj zastosować te same dekoracje, np. sol. kwiaty w tych samych wazonach, zarówno w jednym, jak i drugim pokoju. Zrezygnujmy jednak z umieszczania tradycyjnych dodatków kuchennych, takich jak przyprawy, w widocznych miejscach.

Zaaranżowana w ten sposób przestrzeń sprawi, że kuchnia stanie się optycznym powiększeniem salonu, co jest szczególnie istotne w przypadku małych mieszkań

Tagi: dekoracja,