jagauto.eu

#
#
Brat 25.01.2021

E-Treatment? A może e-rehabilitacja?

Polecane: sklep medyczny łódź

Doktorując psychiatrię, zmieniamy ją w dziedzinę poświęconą leczeniu wszelkich dolegliwości, w tym chorób psychicznych i uzależnień. Centrum e-leczenia to także miejsce dla tych, którzy nie akceptują siebie jako osoby cierpiące na różne choroby czy zaburzenia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że rehabilitacja to proces długotrwały. Z pewnością nie będziemy w stanie zrobić wszystkiego od razu, a na pewno będziemy musieli pokonać kilka lub dużą grupę przeszkód w zamian za lepszą jakość życia.

Rehabilitacja to długotrwały proces

Proces rehabilitacji rozpoczyna się od indywidualnego uświadomienia sobie konsekwencji choroby lub zaburzenia. Taki proces możesz przeprowadzić samodzielnie, jak również u profesjonalnego terapeuty czy psychologa. Kolejnym etapem jest przynajmniej częściowo tzw. Rehabilitacja, czyli psychoterapia. Ma to być nadzorowane przez doświadczonego psychiatrę lub psychologa, aby cały proces nie był zbędnym elementem. To bardzo trudny etap, ponieważ jest wiele nowych informacji i nie ma jednego eksperta w dziedzinie medycyny, który odpowiedziałby na wszystkie pytania kliniczne i teoretyczne.

Komfort jest ważny

Niektórzy psychiatrzy uważają, że rehabilitacja w e-terapii polega nie tyle na oderwaniu się od rzeczywistości, ile na pomaganiu jednostkom czuć się bardziej komfortowo we własnym ciele i we własnych myślach. W rezultacie czujemy większą kontrolę, większą kontrolę, większą świadomość własnych niedociągnięć. Zdajemy sobie również sprawę z niedociągnięć naszego otoczenia, dlatego wolimy odpoczywać w miejscu, w którym mieszkamy. Nie można jednak zapominać, że nasza rehabilitacja w e-terapii nie polega na paleniu świecy, ale odczuwamy inną emocję, inny relaks.

Poradnictwo psychologiczne jest pozytywnym czynnikiem

Wiele osób, które chcą poprawić swój stan lub cierpią na poważną chorobę, musi przejść trudny etap powrotu do zdrowia. Na forum często poszukuje się psychologów. Nie tylko znają techniki samoleczenia w psychiatrii, ale także oferują psychoterapię jako formę pomocy, zwłaszcza w przypadku uzależnienia.

Polecane: http://fretka.org.pl

Tagi: rehabilitacja, proces, większą,